İçeriğe geç
Ana sayfa » Blog » Boru Ve Profil Lazer Kesim,Kurt Ağzı Açma

Boru Ve Profil Lazer Kesim,Kurt Ağzı Açma

boru profil lazer kesim

Lazer kesme makineleri son derece hızlı ve hassas bilgisayar kontrollü kesme makineleri olup, metal levha, sac ve boru kesen çok çeşitli imalatçılara sayısız fayda sağlar.

Lazer, neredeyse paralel bir ışında ışık yayan bir elektromanyetik radyasyon kaynağıdır. Kirişin yoğunluğu o kadar büyüktür ki, malzemeyi eritir ve buharlaştırır, böylece çok dar ve hassas kesimler meydana gelir. Lazer boru ve profil kesme makineleri ayrıca, arayüzün malzeme ile nasıl ve nerede entegre edildiğini belirleyen bilgisayar kontrollü programlama ile donatılmıştır.

Lazer kesim son derece hassas bir kesim tekniğidir.

Lazer kesim çok hızlı ve çok verimli bir kesim işlemidir.

Lazer kesim makineleri, operatör arayüzü – insansız sistemler ihtiyacını sınırlayan, yüksek düzeyde otomasyona sahip bilgisayar kontrollü makinelerdir.

Lazer kesim doğruluğu ve hassasiyeti, çok dar çentik oluşturarak parçaların daha yakın yerleştirilmesini sağlayarak minimum malzeme israfı sağlar.

Lazer kesim makineleri, zararlı duman çıkarmadan kesim yapar.

Hepimizin bildiği gibi lazer kesim makineleri metal işleme endüstrisinde vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. Lazer boru ve profil kesme makinesi, metal borular ve profiller için gelişmiş bir otomatik lazer kesme makinesidir.

Lazer boru ve profil  kesme, yapısal şekilleri veya kanalları kesmek için kullanılan bir işlem ve tekniktir. Bu işlem, bu öğeleri gerekli uzunlukta kesecektir. Ayrıca boru hattındaki delikleri veya tasarımları kesebilir.

Metal boru işleme şirketleri neden diğer aletler yerine lazer boru kesme makinelerini kullanmaları gerektiğini düşünebilir. Bunun nedeni, frezeleme, taşlama çarkı ile kesme, daire testere ile kesme vb. gibi geleneksel metal boru kesme yöntemlerinin verimsiz olması ve çevreyi kirletmesidir. Lazer boru kesme makinesi, çevre dostu lazer teknolojisini benimser.

CNC metal lazer boru ve profil kesimi, birçok farklı boyut ve şekildeki boruyu işleyebilir.

Lazer boru ve profil kesme makineleri çok hassas ve esnek olduğu için aynı zamanda çok verimlidir. Bu makinelerle kesilen borular ve profiller, kesim sonrasında herhangi bir ek işlem gerektirmez. Kesim temiz ve hassastır.

Lazer boru ve profil kesme makinesi ile kesilen parçalar kolay ve hassas bir şekilde bir araya getirilecektir. Bu, ikincil yapının da basit ve verimli olduğu anlamına gelir.

Lazer boru profil kesme makinesinin kesme hassasiyeti, ikincil işlemlere gerek olmadığı anlamına gelir. Parçalar aletten çıkarıldıktan sonra kullanılabilir veya monte edilebilir.

lazer boru ve profil kesme makinesinin verimliliği ve hassasiyeti, karmaşık parçaların bile basit ve otomatik olarak üretilebileceği anlamına gelir. Otomasyon, el emeğini azaltır ve tamamlama süresini kısaltır. Bir lazer boru ve profil kesme makinesi kullanmak, üretim hattınızın maliyetini azaltabilir.

 Ayrıca metal borular inşaat, spor ve fitness, tıp, araç ve makine imalat sanayileri ve lazer kesim makineleri de bu sektörlerde önemli bir rol oynamaktadır.

Lazer kesim makineleri, malzemeyi etkilemeden çok ince metalleri kesebilir ve kazıyabilir.

Lazer kesim makineleri, düzeltme ve kazıma gibi başka amaçlar için de kullanılabilir.

Lazer boru kesme makinesinin faydaları

Lazer kesim, üretim ve üretim ihtiyaçlarını karşılamak için daha güvenli ve güvenilir bir süreç olarak geliştirilmiştir. Lazer kesim temassız bir işlemdir. Lazer ışını malzemeye fiziksel olarak dokunmaz, ancak malzemeyi kesmek için ısı kullanır.