İçeriğe geç
Ana sayfa » Blog » Silindir Sac Büküm Kıvırma

Silindir Sac Büküm Kıvırma

Plaka haddeleme makinesi, farklı türdeki sacları yuvarlak veya konik bir şekle sokacak bir makinedir. “Rulo bükme makinesi”, “levha bükme makinesi” veya “haddeleme makinesi” olarak da adlandırılabilir.

Metal plakayı yuvarlamak için farklı teknoloji türleri vardır:

Dört silindirli makinelerde bir üst silindir, sıkıştırma silindiri ve iki yan silindir bulunur.

Düz metal plaka, makineye her iki tarafta ve aynı tarafta “önceden bükülmüş” olarak yerleştirilir. Yan rulolar bükme işini yapar. Sıkıştırma rulosu plakayı tutar.

Üç silindirli makinelerde (değişken hatveli, yani değişken geometri) bir pres üst silindiri ve iki pres yan silindiri bulunur.

Üç rulolu değişken adım, üç rulonun da hareket edip eğilebilmesiyle çalışır. Üst rulo dikey düzlemde hareket eder ve yan rulolar yatay düzlemde hareket eder. Yuvarlanırken, üst merdane, iki yan merdane arasındaki metal plakaya bastırır. Değişken üç silindire sahip olmanın avantajı, birçok kalınlıkta ve çapta silindiri yuvarlama yeteneğidir.

Örneğin; Yan rulolar mekanik avantajı sağlayan şeydir. Yan rulolar tamamen açıkken, maksimum mekanik avantaj elde edilir. Yan rulolar tamamen içeri girdiğinde, en az mekanik avantaja sahip olursunuz.

Plaka silindirleri birden fazla şekilde çalıştırılabilir ve kontrol edilebilir. Eski levha değirmenleri elektrik motorları tarafından çalıştırılır ve yenileri CNC kontrolörüne yüklenen programlar tarafından yönetilir. endüstriyel makine şirketleri, levha rulo alımını düşünürken rulonun çalışma uzunluğunu, malzemenin maksimum kalınlığını, üst rulo çapı boyutunu ve malzemenin minimum kalınlığını soracaktır. Ayrıca, malzeme verimi, bir plaka silindiri ararken makine şirketlerine ifşa edilmesi gereken bir diğer kritik bileşendir.

Üç silindirli bükücü, düz iş parçasını iki silindir arasında “kıstırarak” ve bir şekillendirme silindiri ile temas halindeyken bükerek çalışır. Bu, iş parçasını bir silindir oluşturmak için birbirine kaynaklandığı silindirik bir forma büker. Kapaklar daha sonra tankları üretmek için kaynaklanır.

Üst rulo sabit bir konumdadır, alt rulo kavrama işlevini gerçekleştirmek için ayarlanabilir harekete sahiptir. Bunlar “tutam” ruloları. Üçüncü rulo (şekillendirme rulosu) da ayarlanabilir.

Her yıl işi yapmak için gerçekten inşa edilen bu makineler, üç merdane tahrikli olarak tasarlanmıştır. Bu, kolay malzeme beslemesini ve iş parçasının sürekli olarak çekilmesini sağlar.

Manuel veya hava ayarlı bir düşme menteşesi ile, kuyruk menteşesi indirildiğinde haddelenmiş sac üzerindeki basıncı serbest bırakmak için üst mil otomatik olarak yükseltilir. Arka şekillendirme rulosu bazı standart modellerde manuel olarak ayarlanır. Tüm arka şekillendirme silindirlerinde güç ayarları yapılabilir.

Dört silindirli hidrolik levha bükme makinesi ile en son teknolojiye uygun, Operatörlerin kullanımı daha kolay, doğru toleranslar ve hassas iş parçası konumlandırması sağlayan, tekrarlanabilir gereksinimler için mükemmeldir.

Dört merdaneli bir hidrolik bükücüde, üst ve alt merdaneler “tutam” merdaneleridir ve iki dış merdane de şekillendirme merdaneleridir. Bu, diğer makinelere göre iki önemli avantaj sağlar.

Malzeme, ekstra adımları ortadan kaldırarak tek geçişte her iki yönden de oluşturulabilir. Ayrıca dört silindirli makine, iş parçasını makineden çıkarmadan malzemenin ön ve arka kenarını önceden bükme kapasitesine sahiptir. Dört silindirli çift kıstırma makinesini kullanarak üretim alanında zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Aynı silindirlerin çift çalışmalarının kurulumu kolaydır, yüksek hacimli üretim için mükemmeldir.

Dijital okumalar, tamamen ayarlanabilir hız kontrolü, ağır hizmet tipi planet dişli redüksiyon üniteleri;

Dört silindirli bükücü size en son teknolojiyi getiriyor.

Her gün gördüğümüz birçok nesne metal bükme endüstrisi tarafından üretilmektedir. Su ısıtıcıları, uçak motoru gövdeleri ve çeşitli tanklar ve kavisli metal yapılar yaygın örneklerdir.